Autodesk Revit LT

 

Format plików

Oprogramowanie Revit, niezależnie od przeznaczenia (tzw. pełny Revit czy Revit LT) zapisuje pliki w tym samym formacie - (RVT). W obu wersjach oprogramowania można przeglądać i edytować projekt.

Modelowanie i dokumentacja

Oprogramowanie Revit LT ma możliwość tworzenia modelu trójwymiarowego, z którego później generowana jest dokumentacja techniczna (automatyczne przekroje, elewacje, widoki, aksonometrie, schematy).
Obie wersje oprogramowania (Revit i Revit LT) mają możliwość tworzenia własnych rodzin, przedmiarów materiałów czy zestawień. W trakcie procesu projektowego tabele zestawień są automatycznie uaktualniane o wartości odczytane z modelu.
Stworzone zostały specjalne narzędzia, które ułatwiają prezentację obiektu inwestorowi dzięki kolorowym schematom czy wizualizacjom.

W fazie dostarczania dokumentacji przydatnymi narzędziami mogą być:

  • Automatyczne oznaczanie elementów budowlanych (okna, drzwi, ściany, przegrody itd.)
  • Automatyczne „czyszczenie” połączeń ścian, stropów i innych elementów konstrukcyjnych
  • Automatyczne generowanie schodów i klatek schodowych
  • Automatyczne generowanie dachów
  • Przystępne narzędzie do tworzenia sparametryzowanych ścian kurtynowych
  • Rozbudowane narzędzia tworzenia legend, schematów, zestawień
  • Bogata biblioteka materiałów do renderingu
  • Tworzenie arkuszy, które automatycznie uzupełniają tabele (numery, tytuły rysunków, itd.)

 

Współpraca

Zarówno Autodesk Revit jak i Revit LT płynnie współpracują z oprogramowaniem Autodesk AutoCAD. Dla Pełnej wersji Revit’a jest dodatkowo możliwa współpraca wielu projektantów w obrębie jednego pliku (praca współdzielona), integracja z oprogramowaniem 3DS Max czy wykonywanie analiz.
Więcej informacji w zakładce Revit.

Rendering

Każda wersja oprogramowania Revit umożliwia wykonanie renderingów przy pomocy mocy obliczeniowej w chmurze. W przypadku Autodesk Revit mamy wybór – używać mocy obliczeniowej komputera lub „chmury”. Korzystając z tej drugiej zyskujemy możliwość pracy na komputerze w czasie, kiedy oczekujemy na render. Dodatkowo czas renderu, który generowany jest w chmurze jest znacznie skrócony w stosunku do tego, który trzeba założyć w przypadku dotychczasowych metod.

 

 

 
Bezpłatna wersja testowa Revit LT ZAMÓW »
PARTNERZY
Copyright © CADVISION 2023 | Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo
Skontaktuj się z nami
668 244 518