Autodesk Vault

 

Autodesk Vault jest programem służącym do zarządzania dokumentacją techniczną. Za jego pomocą można zarządzać wszystkimi plikami inżynierskimi, niezależnie od typu pliku. Pliki te mogą być plikami programu Autodesk Inventor, AutoCAD, oprogramowania FEA, CAM, Microsoft Word, Microsoft Excel, lub dowolnym innym plikiem, używanym w procesie projektowania. Wszystkie pliki przechowywane są w repozytorium (bazie danych) programu. Vault przechowuje każdą wersję pliku, łącznie ze wszystkimi zależnościami, oferując użytkownikowi pełną historię pracy nad projektem. Repozytorium przechowuje także właściwości plików takie jak nazwę użytkownika, datę oraz komentarze, w celu szybkiego wyszukiwania i pobierania pliku.

W zespole projektowym wszystkie pliki oraz stowarzyszone z nimi dane są przechowywane na serwerze, a więc wszyscy użytkownicy posiadają dostęp do tych informacji i ich historii. Każdy członek zespołu musi mieć unikalną nazwę i hasło. Członkowie zespołu wypisują pliki (tj. kopiują pliki z serwera na komputer lokalny), aby zapobiec sytuacji, w której więcej niż jeden członek edytuje ten sam plik w danej chwili. Gdy plik zostanie wpisany (skopiowany z komputera lokalnego na serwer) z powrotem do repozytorium, członkowie zespołu mogą odświeżyć swoje lokalne kopie pliku modelu, aby uzyskać ostatnie wersje z repozytorium.

Autodesk Vault jest aplikacją typu klient-serwer. Oddzielne składniki oprogramowania instalowane są dla aplikacji klienta i serwera.

Autodesk Vault oferowany jest w wersji Basic (dostępnej wraz z zakupionym programem CAD np. Inventor) oraz dodatkowo płatnych wersjach Workgroup i Professional. Wersja Basic przeznaczona jest do zarządzania pracą nad bieżącym projektem w małej grupie roboczej. Wersja Professional z kolei przeznaczona jest do zarządzania projektem w sytuacji gdy chcemy zarządzać zmianami w wielu projektach, posiadamy w większe zespoły projektowe bądź chcemy zintegrować system zarządzania dokumentacją z systemami ERP.

 

 

 
Bezpłatna wersja testowa Vault ZAMÓW »
PARTNERZY
Copyright © CADVISION 2023 | Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo
Skontaktuj się z nami
668 244 518