Skanowanie 3D

 

Skanowanie 3D polega na uzyskaniu informacji o kształcie, geometrii obiektu oraz utworzenie jego wirtualnej, cyfrowej kopii. W wyniku skanowania otrzymuje się chmurę punktów. Jest to zbiór punktów odzwierciedlających powierzchnię skanowanego przedmiotu. Są one opisane za pomocą trzech współrzędnych X, Y, Z oraz mogą przechowywać dodatkowo informacje o kolorze w palecie RGB. Następnie punkty te są łączone (w procesie triangulacji) w siatkę trójkątów. Dzięki niej kształt przedmiotu odzwierciedlony jest za pomocą zbioru kilku milionów małych trójkątów.

Posiadając siatkę trójkątów obiektu można wytworzyć jego kopię za pomocą drukarek 3D lub frezarek sterowanych numerycznie. Możliwe jest też przeprowadzenie tzw. inżynierii odwrotnej. To znaczy na podstawie siatki trójkątów modeluje się trójwymiarowy model CAD, który może być potem przemodelowywany, modyfikowany w środowisku do modelowania 3D CAD (takie jak np. SolidWorks, Catia, Inventor). Można także utworzyć dokumentację płaską na bazie tego modelu.

 

 


Skanowanie 3D - proces skanowania 3D z wykorzystaniem skanera Smarttech Micron3D green 10Mpix

 

Świadczymy usługi na skanerach precyzyjnych oraz geodezyjnych

Skanujemy modele małe jak i bardzo duże obiekty

 

SKANOWANIE 3D W DWÓCH TECHNOLOGIACH:
 • Światła strukturalnego – skanery polskiego producenta SMARTTECH Micron3D green i UNIVERSE
 • Laserowe – skaner firmy Faro FocusS 150
 
Skanowanie światłem strukturalnym
 • dokładność 0,01 dla obiektów ±100x140mm skanerem UNIVERSE
 • dokładność 0,03 dla obiektów ±300x400mm skanerem Micron3D
 • możliwość wykonania modelu CAD
 • wydruk modelu za pomocą drukarki 3D
 • opcja wykonania dokumentacji płaskiej
 
Skanowanie laserowe/geodezyjne
 • dokładność ±1mm
 • zasięg skanera dla jednej pozycji od 0,6m do 150m oraz 360° w poziomie i 300° w pionie
 • czas trwania skanu dla jednej pozycji od 4min do 20min
 • możliwość dostarczenia skanu w Polskim Układzie Współrzędnych
 • opcja łączenia skanów naziemnych z nalotami
 • możliwość wykonania modelu CAD
 • eksport do formatów rcp, rcs, pts, e57

 

 

ZAMÓW SKANOWANIE 3D

Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami: 668 244 518

FORMULARZ USŁUGI 3D
Wymiary gabarytowe detalu lub obiektu do skanowania(wymagane)
(mm)
(mm)
(mm)
-
(wymagane)
Administratorem Twoich danych osobowych jest P.A. NOVA S.A. z siedzibą w Gliwicach (adres: ul. Górnych Wałów 42, 44-100 Gliwice; KRS 272669). Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności dla celów świadczenia usług elektronicznych, realizacji zamówienia, zawarcia i wykonania umowy zawartej z Tobą, a jeżeli wyraziłeś na to zgodę, Twoje dane będą także przetwarzane w celach marketingowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany (w tym w formie profilowania) dla celów marketingowych, jednakże nie będzie to wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO), tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Dane osobowe mogą być udostępnianie innym podmiotom, gdy są do tego upoważnione na podstawie przepisów prawa lub gdy wyraziłeś na to zgodę. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla świadczenia usług, a w przypadku złożenia zamówienia i zawarcia umowy do upływu okresu przedawnienia roszczeń mogących powstać na tle umowy lub upływu okresów gwarancyjnych. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Ciebie narusza obowiązujące przepisy. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanych powyżej celów. Wyrażone zgody marketingowe możesz wycofać w każdej chwili.
Więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych (w szczególności profilowania Twoich danych dla celów marketingowych) oraz o zasadach wycofania zgód marketingowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
W razie pytań skontaktuj się z nami: news_it@panova.pl
PARTNERZY
Copyright © CADVISION 2023 | Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo
Skontaktuj się z nami
668 244 518