Skanery 3D

 

Skaner SMARTTECH MICRON3D green

MICRON3D green został zaprojektowany przez inżynierów firmy SMARTTECH tak, aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności. Obudowa i konstrukcja nośna skanera MICRON3D green powstała z nowoczesnego i wytrzymałego materiału jakim jest karbon co zwiększyło wytrzymałość całej konstrukcji a przede wszystkim zminimalizowało wpływ temperatury otoczenia na dokładność urządzenia. Jest to szczególnie ważne przy wykorzystaniu skanera poza laboratorium metrologicznym. Dodatkowo w konstrukcji skanera 3D zastosowano specjalne rozwiązania tłumiące drgania, a wrażliwe wnętrze urządzenia zabezpieczone zostało filtrem pyłoszczelnym z wymiennym wkładem filtrującym który może być czyszczony bezpośrednio przez użytkownika końcowego. Jako profesjonalne i skalibrowane fabrycznie narzędzie metrologiczne skaner typu MICRON3D certyfikowany jest u producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634, a jego dokładność pomiarowa może być dodatkowo potwierdzona certyfikatem niezależnego akredytowanego laboratorium metrologicznego.

Wszystkie te cechy i innowacyjność produktu zostały docenione między innymi podczas Kieleckich Targów CONTROL-TECH, gdzie nowy skaner 3D polskiego producenta został uhonorowany Złotym Medalem targowym za najlepszy produkt prezentowany na targach. Jego innowacyjność została również potwierdzona przez Naczelną Organizację Techniczną, która nagrodziła produkt „Laurem Innowacyjności 2014″.

 
  • |  SMARTTECH MICRON3D green

 

Skaner SMARTTECH Scan3D UNIVERSE

Scan3D UNIVERSE to najmobilniejszy skaner z popularnej linii scan3D. Stworzony został z myślą o tych, którzy dopiero zaczynają pracę z bezdotykową technologią pomiarową i poszukują prostego urządzenia o potwierdzonej dokładności. Technologia białego światła LED i użycie kolorowych detektorów pozwala na zastosowanie tego modelu zarówno do pozyskiwania modeli do druku 3D jaki i do tworzenia wizualizacji obiektu z kolorem.

To niewielkie urządzenie, typu ,,plug&scan’’, mieści się w podręcznym bagażu razem z kompaktowym stolikiem obrotowym umożliwiającym automatyzację procesu pomiarowego. Pomiar obiektów o dużych gabarytach znacznie przyspiesza automatyczne łączenie danych na markery, co pozwala na skanowanie obiektów większych niż objętość robocza skanera.

Skaner Scan3D UNIVERSE to kompletne rozwiązanie sprzętowo-software’owe pozwalające na tworzenie dokumentacji 3D dowolnych obiektów oraz przetwarzanie wyników pomiarowych np. do druku 3D. Brak konieczności każdorazowej kalibracji oraz certyfikat potwierdzający dokładność urządzenia sprawiają, że skaner 3D stanowi referencyjne narzędzie pomiarowe zarówno w branżach technicznych jak i przyrodniczych.

Dodatkową zaletą jest możliwość zmiany rozdzielczości skanowania poprzez wybór jednego z dwóch trybów pracy urządzenia. Pozwala to na optymalizacje ilości pobranych danych przy skanowaniu prostych obiektów.

 
  • |  SMARTTECH Scan3D UNIVERSE

 

Skaner SMARTTECH Micron3D color 24 Mpix

Rosnące wymagania branży archeologicznej i konserwatorskiej zainspirowały inżynierów firmy SMARTTECH do opracowania zupełnie nowego rozwiązania. Założeniem było stworzenie skanera 3D do precyzyjnej digitalizacji kolorowych obiektów, nie tylko w pracowniach skanowania 3D , ale również podczas prac wykopaliskowych i terenowych. MICRON3D color jest skanerem 3D przeznaczonym do wieczystej archiwizacji kolorowej obiektów zabytkowych. Wyposażony został w detektor o najwyższej na rynku rozdzielczości – 24 MPix. Połączenie bardzo dużej gęstości pomiaru (nawet 1000 pkt/mm2) z 24 bitowym odwzorowaniem koloru pozwala na zadokumentowanie najdrobniejszych szczegółów jak mikropęknięcia czy ślady narzędzia.

Pomimo zastosowania zaawansowanej technologii pomiarowej użytkowanie skanera zostało uproszczone tak aby mógł on być obsługiwany przez osoby nie techniczne. Skaner nie wymaga każdorazowej kalibracji i może być uruchomiony od razu po podłączeniu – system “plug & scan”. Dokładność urządzenia gwarantowana jest przez producenta i może sięgać nawet kilkunastu mikrometrów (0.01mm).

Wysoka rozdzielczość i dokładność pozwala użytkownikowi pozyskać informacje o bardzo złożonych strukturach, których zeskanowanie jeszcze do niedawna stwarzało problem np.: ubrania, płótna olejowe. Czuły detektor pozwala ponadto na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych, zaś integracja z systemem oświetlenia bezcieniowego daje możliwość uzyskania wysokiej jakości rzeczywistego koloru obiektu mierzonego. Skaner wyposażony jest w oprogramowanie SMARTTECH3D measure dostosowane do wygodnej pracy z chmurami punktów o liczebności powyżej 100 mln. Pozwala ono także na automatyczne łączenie wyników pomiarów, edycję chmur oraz tworzenie siatki trójkątów np. do druku 3D.

MICRON3D color, posiada odporną na wahania temperatury obudowę z włókna węglowego oraz wymienne filtry pyłoszczelne, które pozwalają na bezpośrednie skanowanie 3D np. w wyrobiskach bez obaw o uszkodzenie wrażliwego wnętrza. Ponadto skaner 3D może być łatwo transportowany w solidnej walizce transportowej.

MICRON3D color podobnie ja wszystkie skanery SMARTTECH posiada możliwość integracji ze stolikiem obrotowym, systemem bezcieniowym, a także opcję pomiaru przy użyciu markerów.

MICRON3D color jest obecnie jedynym na rynku skanerem o tak wysokiej rozdzielczości skanowania który pozyskuje jednocześnie informację o kolorze obiektu.

 


Skanowanie 3D - proces skanowania 3D z wykorzystaniem skanera Smarttech Micron3D green 10Mpix

 
PARTNERZY
Copyright © CADVISION 2023 | Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo
Skontaktuj się z nami
668 244 518